Na ndiqni edhe në

Arkiv

Mbretëresha Elizabet fton princin Harry dhe Meghanin që t’i kalojnë pushimet verore bashkë

Mbretëresha Elizabet fton princin Harry dhe Meghanin që t’i
Kur Meghan Markle dhe princi Harry lajmëruan fillimisht se do të tërhiqeshin nga mbretëria, lindën pyetjet rreth marrëdhënies që kishin ata me të afërmit mbretërorë.

Sesi u ndje mbretëresha këtë nuk e dimë me siguri, por burimet pranë mbretërorëve thonë se Elizabet u trishtua shumë nga largimi i Harry-t, Meghanit dhe stërnipit të saj, Archie.

Duka dhe Dukesha e Sussex po përfundojnë angazhimet e lëna mbretërore, deri më 31 mars ku do të tërhiqen përfundimisht nga titujt mbretërorë, shkruan dritare.net

Por, siç duket marrëdhënia mes princit, Meghanit dhe mbretëreshës vazhdon të jetë e mirë, pasi vetë Elizabet u ka dërguar një ftesë për të kaluar pushimet verore bashkë. Sipas një burimi për The Sun, Elizabet ka ftuar Harry-n dhe Meghanin që ta vizitojnë atë kur të jetë në Balmore për pushimet verore. Dhe çifti e ka pranuar ftesën.

Sipas revistës, Meghan dhe Harry, së bashku me djalin e tyre, Archie Harrison Mountbatten-Windsor, do të vizitojnë mbretëreshën dhe Dukën e Edinburgut kur ata të shkojnë me pushime për rreth dy muaj në verë./K.C/dritare.net