Video/ Vritet La Catrina, shefja famëkeqe e kartelit më të njohur kriminal në Meksikë

Meksika është e njohur për kartele të rrezikshme kriminale, ndërsa një ndër më të egrit atje është edhe ajo e drejtuar nga “La Catrina”.

Shefja e këtij karteli të frikshëm, Maria Guadalupe Lopez Esquivel, ka drejtuar skaudrën e saj famëkeqe një vot më parë, ku u vranë 13 policë.

LEXO DHE :  Ikin ditët me diell/ Moti përkeqësohet!

Ajo, është vrarë ditën e sotme gjatë një aksioni të policisë atje.

Ajo ka qenë vetëm 21-vjeçare por fama e saj arriti në të gjithë botën për shkak të mizorive që ajo dhe skuadra e saj kanë bërë./I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.