Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Alvin Berisha bashkohet me babain dhe motrat, në Itali

Video/ Alvin Berisha bashkohet me babain dhe motrat, në Itali

Vogëlushi 11-vjeçar, i cili u shpëtua nga kampet e ISIS në Siri, është bashkuar me babain e tij dhe motrat në Itali.

Alvini ka mbërritur në aeroportin e Romës, pak para orës 07:00. Atje e ka pritur babai i tij bashkë me dy motrat e mëdha.

 

11-vjeçari ka përfunduar në Siri sëbashku me nënën e tij në 2014, pasi kjo e fundit u dashurua me personin që e radikalizoi ndërsa më pas humbi jetën në një shpërthim. Më pas Alvini u mbajt peng në kampin e refugjatëve Al Hol në verilindje të Sirisë, ku është gjetur fillimisht nga emisioni italian “Le Iene”./E.B-dritare.net