Vettingu/ Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit të Durrësit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Arjan Balliu.

Balliu u përball në seancën dëgjimore të 11 nëntorit me KPK  për një raport negativ financiar, dyshimet për konflikti interesi, fshehje pasurie dhe për deklarim të rremë. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi shkelje dhe si rrjedhojë vendosi ta shkarkonte nga detyra./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Rikthehen reshjet, ja moti për sot!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.