Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vendi pushtohet nga moti i keq, nesër ngrijnë rrugët, temperaturat -8 gradë

Vendi pushtohet nga moti i keq, nesër ngrijnë rrugët,

Vendi sot është mbërthyer nga moti i ftohtë. Ndërsa nesër pritet që moti të përmirësohet.  Por temperaturat do të ulen, duke krijuar ngrica në pjesën më të madhe të akseve rrugore. Temperaturat do të shkojnë në minus 8 gradë celsius.

“Pritet permiresim i motit ne gjithe vendin, neser rikthehen kthjellimet ne te gjithe vendin por temperaturat vijojne te ulen duke krijuar ngrica ne pjesen me te madhe te akseve rrugore. Neser temperaturat variojne nga -8 ne zonat malore deri 10 grade maksimum ne bregdet. Po ashtu, temperaturat e mengjesit kalojne ne vlera negative edhe ne zonat e ulëta, ndersa bregdeti mbetet rreth 0 gradeve. Nje rritje e vlerave termike pritet te dielen dhe javen tjeter. Nje tjeter problem i tablose se motit ka qene era e forte e cila ka arritur mbi 70 km/h ne toke por 100 km/h ne bregdet dhe det te hapur ky dallgezimi eshte ngritur ne 8 balle”,- njofton Meteoalb./K.C/dritare.net