Ushqimet më të mira që duhet të hanë meshkujt, në verë!

Nevojat për ushqime janë të ndryshme. Meshkujt dhe femrat kanë nevojë për sasi të ndryshme ushqimi dhe për lloje të ndryshme ushqimi.

Për shembull, meshkujt kanë më shumë muskuj sesa femrat, kështu përveç kalorive dhe proteinave, ata kanë nevojë për sasi më të mëdha të magnezit, zinkut vitaminave etj. Për këtë arsye, dritare.net do ju tregojë në galerinë më poshtë, kush janë super ushqimet që një mashkull duhet të konsumojë përgjatë verës./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Biseda Meta-Palmer/Presidenca: Nuk ka asgjë për të fshehur

Salmon

 

Salmon

 

Luleshtrydhe

Luleshtrydhe

Tërshërë 

Tërshërë

Sipanq

Spinaq

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.