Ulen gjakrat mes Kurtit dhe Mustafës/ Pranë marrëveshjes së shumëpritur

Nënkryetari i LDK- së, Lutfi Haziri në një prononcim për mediet nga Kosova, tha se  liderët Albin Kurti dhe Isa Mustafa, janë ulur në tryezën e bisedimeve. Sipas tij janë qetësuar ujërat në të dy kampet. Haziri u shpreh për mediat e Kosovës, se përplasjet mes dy partive janë ndalur, për t’i lënë vendin marrëveshjeve. Në këtë fundjavë në media u raportua se lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, kishte shkuar në shtëpinë e kryetarit të LDK’së, Isa Mustafës, në fshatin Prapashticë. Siç duket nënshkrimi i një marrëveshjeje është fare pranë./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Ja pse duhet t'i festoni të gjitha ditëlindjet fëmijës suaj!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.