Udhëtimi në Hagë, çfarë ndodhi me avionin e Haradinajt!

Ditën e djeshme, kryeministri në detyrë, në Kosovë, Ramush Haradinaj ka udhëtuar për në Hagë. Haradinaj ka fluturuar me aeroplanin privat të zëvendëskryeministrit të Kosovës, Behgjet Pacolli. Haradinaj kishte planifikuar të udhëtonte me një fluturim të rregullt të kompanisë “Austrian Airlines”. Por sipas zëdhënësve të tij, fluturimi është shtyrë për disa orë. Kjo e ka detyruar atë të gjejë një zgjidhje tjetër.

LEXO DHE :  Zëdhënësi i Metës-Spiropalit: E çmendur, do e shihni shumë shpejt!

Ramush Haradinaj dha dorëheqje si kryeministri i Kosovës pak ditë më parë, për shkak të një ftese të Gjykatës Speciale, e cila është krijuar për t’i ndjekur ish-udhëheqësit e UÇK-së të dyshuar se kanë kryer krime lufte./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.