Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tiranë/ Fëmija 16 muajsh mbytet me një kokërr qershi

Tiranë/ Fëmija 16 muajsh mbytet me një kokërr qershi

Një fëmijë 16 muajsh ka humbur jetën mbrëmë në shërbimin Pediatrik në QSUT, për shkak se rrugët e frymëmarrjes i ishin bllokuar nga një kokërr qershie. Mjekët kanë tentuar me oksigjen dhe frymëmarrje artificiale, por fatkeqësisht fëmijë nga Pakistani, ka humbur jetën.

Burime nga QSUT pohojnë se fëmija ka mbërritur pa shenja jete në urgjencë, ç’ka ka mundësuar mjekët të japin ndihmën e parë në kohë. Prindërit e fëmijës pakistanezë, mësohet se kanë jetuar dhe punuar për shumë vite në Shqipëri./E.B-dritare.net