Tiranë/ Fëmija 16 muajsh mbytet me një kokërr qershi

Një fëmijë 16 muajsh ka humbur jetën mbrëmë në shërbimin Pediatrik në QSUT, për shkak se rrugët e frymëmarrjes i ishin bllokuar nga një kokërr qershie. Mjekët kanë tentuar me oksigjen dhe frymëmarrje artificiale, por fatkeqësisht fëmijë nga Pakistani, ka humbur jetën.

LEXO DHE :  Mashtrimi me kreditë,  shkatërrohet grupi me 6 persona në Berat

Burime nga QSUT pohojnë se fëmija ka mbërritur pa shenja jete në urgjencë, ç’ka ka mundësuar mjekët të japin ndihmën e parë në kohë. Prindërit e fëmijës pakistanezë, mësohet se kanë jetuar dhe punuar për shumë vite në Shqipëri./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.