Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Arianna Huffington: Njerëzve idetë më të mira u vijnë në dush, ja pse!

Arianna Huffington: Njerëzve idetë më të mira u vijnë

E keni pyetur veten ndonjëherë pse idetë më të mira ju vijnë në dush?  Kjo sepse, është çasti i vetëm kur ne jemi plotësisht të qetë, në relaks dhe s’ka gjë që na interferon në mendime. Autorja, themeluesja e “Huffington Post”, Arianna Huffington është shprehur se, pas punës dhe lodhjes të gjithë ne i detyrohemi vetes pak pushim dhe rikarikim.

Sipas saj, na ndihmon të jemi më krijues dhe riprodhues, shkruan dritare.net

“Ajo që kam kuptuar ndërsa studioj gjithë shkencën është se, më ka bërë më produktive dhe më krijuese. Nuk ka marrëveshje midis. Kjo është gjëja më e rëndësishme për t’u kuptuar. Nuk ka marrëveshje mes kujdesit për veten tonë dhe  të qenit e mrekullueshme në punë dhe në realizimin e gjërave. Në fakt sa më shumë ia japim vetes mundësinë të rikarikohemi, aq më mirë do të jemi në gjithçka që do të bëjmë. Njerëzit thonë se, idetë më të mira u vijnë në dush. Pse? Sepse ata janë të shkëputur nga telefonat, nga mediat sociale, nga punët dhe mendja e tyre mund të sjellë idetë më të mira.”,- shprehet Arianna.

Arianna Huffington e dha këtë intervistë për blogun “Pretty big deal”, të moderatores, Ashley Graham./K.C/dritare.net