Tërmetet/ Mogherini mesazh solidarizimi Ramës: BE e gatshme të ndihmojë Shqipërinë

Shefja e politikës së Jashtme ndërkombëtare të Bashkimit Europian, Frederica Mogherini i ka dërguar mesazh kryeministrit Edi Rama, në lidhje me situatën e krijuar si pasojë e tërmeteve të rëna ditën e fundit.

Mogherini uroi shërim të shpejtë për gjithë të dëmtuarit.  Po kështu shefja e politikës së Jashtme të BE nënvizoi gatishmërinë e Bashkimit Evropian për të ofruar ndihmë, përfshirë edhe përmes mekanizmit të mbrojtjes civile./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Mos i pini kurrë ilaçet pa ujë. Ja çfarë po i bëni trupit tuaj!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.