Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Grabitet stilistja e preferuar e Kate Middleton

Grabitet stilistja e preferuar e Kate Middleton
Një nga dizajneret e preferuara të Kate Middleton, Amanda Wakeley, është plaçkitur.

Wakeley, stilistja britanike e cila është e njohur për veshjet e saj, raportohet se u grabit mëngjesin e sotëm, në Kensington, West London nga disa hajdutë që lëviznin me biçikletë. Hajdutët i kanë vjedhur orën dizajneres dhe më pas e kanë kërcënuar.

Stilistja u shpreh se ishte tronditur nga ngjarja, por është e gatshme të ndihmojë në kapjen e hajdutëve./K.C/dritare.net