Na ndiqni edhe në

Sport

Gjasula: Vuajta për autogolin, por dhashë maksimumin në fushë!

Gjasula: Vuajta për autogolin, por dhashë maksimumin në

Mesfushori i Kombëtares Klaus Gjasula nga Rinasi tha sot se të gjithë futbollistët e kombëtares bënë një punë shumë të mirë dhe e prezantuan shumë mirë vendin tonë në Euro 2024, edhe pse u eliminuan shumë shpejt. Gjasula thotë se ndjesia e autogolit me Kroacinë nuk ishte shumë bukur edhe e vuajti shumë momentin pas tij.

Gjasula: Ndjesia e autogoli nuk ishte shumë bukur, kam vuajtur për pak minuta pastaj me golin isha shkëlqyeshëm. Jemi kënaqur të gjithë, kemi bërë paraqitje shumë të mirë dhe kemi prezantuar vendin tonë shumë mirë.

Mendon se duhet të luaje më tepër në këtë Evropian?
Gjasula: Në fund të fundit e vendos trajneri, ai mendon se cila është më e mira për ekipin, çdo minutë që luajta e shijova dhe provova të jap maksimumin.

Nota për kombëtaren?

Gjasula: Besoj për shtetin shqiptar ka qenë një gjë shumë mirë, bota tani na sheh shumë ndryshe. Tifozët kanë qenë të mrekullueshëm, më të mirët në këtë evropian./K.C/dritare.net