Siguria ushqimore/ Avokatja: Ndryshimet në ligj të vonuara, burgu nuk zgjidh problemin në këtë rast

E ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, në News 24, avokatja Denisa Daka ka thënë se, vendosja pas hekurave e abuzuesve të ushqimeve deri në 15 vite burg nuk është zgjidhje, ndërsa shtoi se drafti ka disa probleme që duhen zgjidhur.

Falenderoj mediat për rastet sporadike që prekin fëmijët tanë. Janë të vonuara ndryshimet në Kodin Penal, nga gjobë parashikohet në burg. Drafti ka probleme që duhen zgjidhur, ndërsa burgun nuk e mendoj si zgjidhje. Duhet informimi të jetë në mënyrë përmamente te agronomi.”- u shpreh avokatja.

Shpëtim Nazarko Unë kam pasur rastin ta shoh prodhimin e zotit Luan si farmaci. Problemi duhet parë nga lart. Fshatari jonë  ka të gjitha instrumentat, vetë e mbjell, vetë e korr, vetë e shit. Vjen në qytet me 10 kg domate dhe kthehet me 8 kg domate, ato kalben dhe detyrohet t’i hedhë hormone. Nuk është kjo situata, situata nuk zgjidhet as me burg, as me asgjë zgjidhet me filozofi. Është problem shumë i thelluar. I them shqiptarëve që ato të huajat janë 100 herë më të këqija. Në shumicën e rasteve ka të bëjë me llogjikë fillestare./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Shkodër/ Makina del nga rruga, humb jetën pasagjeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.