Si do të jetë moti sot, e martë 15 tetor 2019!

Ditën e sotme në vendin tonë pritet që të mbizotërojë mot me diell.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, deri të premten temepraturat do të jenë të larta dhe nuk pritet reshje shiu.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin për ditët në vazhdim.

Parashikimi i motit:

Sapo u mbyll java me një ditë të bukur vjeshte.

E njëjta situatë, do të jetë prezente gjatë pesë ditëve të ardhshme.

LEXO DHE :  Si do të jetë moti sot, e hënë 11 nëntor 2019!

Përgjithësisht, moti do të jetë me diell e vranësira kalimtare.

Ashtu si dhe në këto ditë që kaluam, karakteristike në orët e vona të mbrëmjes dhe në mëngjes do të jetë mjegulla e dendur përgjatë luginave të lumenjve dhe në bregdet.

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e veriperëndimi.

Në vlerat termike, parashikohen rënie të lehta graduale, si në tabelë./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.