Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Si do të jetë moti sot, e martë 15 tetor 2019!

Si do të jetë moti sot, e martë 15 tetor 2019!

Ditën e sotme në vendin tonë pritet që të mbizotërojë mot me diell.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, deri të premten temepraturat do të jenë të larta dhe nuk pritet reshje shiu.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin për ditët në vazhdim.

Parashikimi i motit:

Sapo u mbyll java me një ditë të bukur vjeshte.

E njëjta situatë, do të jetë prezente gjatë pesë ditëve të ardhshme.

Përgjithësisht, moti do të jetë me diell e vranësira kalimtare.

Ashtu si dhe në këto ditë që kaluam, karakteristike në orët e vona të mbrëmjes dhe në mëngjes do të jetë mjegulla e dendur përgjatë luginave të lumenjve dhe në bregdet.

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e veriperëndimi.

Në vlerat termike, parashikohen rënie të lehta graduale, si në tabelë./ I.M-Dritare.net