Si do jetë moti, e premte 10 gusht

Dita e premte do të jetë me mot të nxehtë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, megjithëse do të kemi diell thuajse në pjesën më të madhe të ditës, nuk do të mundojnë edhe vranësirat kalimtare. Ndërkohë që në zonat malore do kemi edhe reshje shiu të lokalizuara.

LEXO DHE :  Rama jep lajmin e mirë: 15-vjeçarja e sëmurë  mbërrin në Stamboll

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 17 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 36 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat bregdetare. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.