Shkak për infeksione, ja si duhet t’i lani veshjet intime!

 

Ndoshta deri më sot, mënyra se si  i keni larë veshjet intime ka qenë e gabuar. Kjo për shkak se zakonisht, për të mos i prishur, priremi që t’i lajmë me pak gradë, ose në të shumtën e rasteve me dorë. Por mjekët e higjienës, thonë se kjo mënyrë është e gabuar. Të paktën ato duhet të lahen me 60 gradë celsius, në mënyrë që të zhduken të gjitha papastërtitë.

LEXO DHE :  Receta më e shijshme e dimrit, kungull i pjekur në furrë!

Por edhe kjo nuk mjafton. Nuk duhet t’i bashkoni ata me rrobat e tjera, dhe gjithmonë të përdorni detergjente që janë specifikë vetëm për këto lloje veshjesh. Ato janë shkak i një sërë infeksionesh, ndaj mos i neglizhoni kujdesin dhe pastërtinë e veshjeve intime./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.