SHBA mbështet protestat në Iran: Amerika është me ju!

Vrasja e gjeneralit, Kasem Sulejmani, rrëzimi i avionit ukrainas me 176 njerëz në bord, nga raketat e Iranit, kanë shkaktuar protesta masive në vend. Shumë njerëz kanë kërkuar dorëheqjen e liderit suprem të Iranit, Khamenei.

E ndërkohë, protestat e qytetarëve iranianë i mbështet edhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. Departamenti i Shtetit ka postuar në Facebook një deklaratë të Pompeo-s që përkrah iranianët, shkruan dritare.net

LEXO DHE :  Pushimet dimërore të Alketa Vejsiut, në Italinë e Veriut!

“Amerika ju dëgjon. Amerika ju mbështet. Amerika është me ju. Zoti e bekoftë popullin e Iranit.”,– ka thënë Pompeo./K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.