Rama poston foto nga plazhi, me kafe dhe kupon tatimor në tavolinë

Kryeministri Edi Rama, në llogarinë e tij Instagram, ka publikuar një foto nga pushimet në Vlorë. Ai ka nxjerrë tavolinën ku po pinte kafen e mëngjesit, me pamje nga deti. Ajo që bie në sy, përveç kafes, kapelës dhe syzeve të diellit, është dhe kuponi tatimor.

 

 

View this post on Instagram

 

🌊☀️⛱

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

Kujtojmë që qeveria ka nisur prej javësh aksionin antiinformalitet, duke gjobitur dhe bllokuar biznese që nuk lëshojnë kuponin tatimor. Rama ka paralajmëruar se toleranca do të jetë zero ndaj abuzuesve të ligjit./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Aksident në Elbasan/ Një i vdekur, tre të plagosur

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.