Rama për Bumçin: Rekomandimin nuk e ndali rropatja e Zhvejkut

Kryeministri Rama, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka folur për vendimin e Komisionit Europian për t’i rekomanduar Këshillit hapjen e negociatave me Shqipërinë. Ai ka thënë se rekomandimi qe aq pozitiv sa nuk e mjegulloi as Basha, as Berisha dhe as rropatja e Zhvejkut.

“Dje kemi marrë rekomandimin pa kushte të Komisionit Europian për Këshillin. Aq pozitiv ishte rekomandimi saqë nuk e mjegulloi dot as kryetari çehreprishur i PD-­së, as heshtja e liderit të PD­-së, i cili nuk shkroi asnjë gërmë për rekomandimin dhe as rropatja e Zhvejkut që sapo erdhi, një natë më parë telefon më telefon nga Brukseli për të shpjeguar qëndrimin heroik të repartit ndërkombëtar të SHQUP-­it kundër hapjes së negociatave”, tha Rama.

LEXO DHE :  Rritet sërish numri i viktimave në Itali nga koronavirus

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.