Rama: Ja sa qytetarë kryen Kontrollin Bazë Shëndetësor falas, në 2019!

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, ka publikuar të dhënat sesa njerëz kanë kryer Kontrollin Bazë Shëndetësor bazë falas, për 2019.

Sipas të dhënave të kreut të qeverisë, 482.7111 qytetarë kanë kryer Kontrollin Bazë Mjekësor, ose +13% më shumë sesa viti paraardhës.

MIRËMËNGJES😊

482,711 qytetarë kryen Kontrollin Mjekësor Bazë FALAS në vitin 2019 ose +13% më shumë se viti paraardhës, duke tejkaluar objektivin e përcaktuar prej 475 mijë qytetarë\ vit.

Ky program kombëtar është vlerësuar lart nga Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe përtej baltës politike të radhës, ka ndihmuar dhjetëra mijëra njerëz të marrin masa për organizmin e tyre🔬🩺🏥”, shkruan Rama./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Meta: Kërkoj dorëheqjen e Etilda Gjonaj, kam humbur besimin tek ajo

 

MIRËMËNGJES😊

MIRËMËNGJES😊482,711 qytetarë kryen Kontrollin Mjekësor Bazë FALAS në vitin 2019 ose +13% më shumë se viti paraardhës, duke tejkaluar objektivin e përcaktuar prej 475 mijë qytetarë vit. Ky program kombëtar është vlerësuar lart nga Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe përtej baltës politike të radhës, ka ndihmuar dhjetëra mijëra njerëz të marrin masa për organizmin e tyre🔬🩺🏥#ParandaloSëmundjet #KryejKontrollinMjekësorFalas

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 22. Januar 2020

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.