Rama i kthen përgjigje Metës: Mos prisni të merrem me një pengmarrës

Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se Ministria për Evropën dhe Punët e jashtme nuk është një autoshkollë. Këto deklarata vijnë një ditë pasi mes tij dhe kryeministrit Rama ka nisur një përplasje e ashpër për mosdekretimin e Gent Cakës në postin e Ministrit të Brendshëm.

Deklaratave të Metës, i është përgjigjur edhe Rama sot, teksa ka thënë se ai është një pengmarrës i Kushtetutës.

LEXO DHE :  Vdes në moshën 96-vjeçare, spikeri i njohur i BBC

“Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit, i cili është katandisur në çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave👎

Gjykata e re Kushtetuese do t’i japë fund kësaj maskarade, ndërsa vëmendja jonë do jetë e gjitha tek njerëzit e zero tek çizmet👎”, shkruan Rama./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.