Rama bën një premtim për gratë dhe vajzat që punojnë në bashkitë e djathta

Kryeministri Rama iu ka premtuar vajzave dhe grave që punojnë në bashkitë e djathta se nuk do të largohen nga puna kur të vijnë kryetarët e majtë në krye të bashkive.

“Asnjë vajzë apo grua nuk do të largohet nga puna në bashkitë e djathta që sot iu mbaron mandati. Vendet e zëna me kushurirllëk do të pastrohen me transparencë. Nuk do të ketë asnjë hyrje triumfatore nëpër bashki. Administratat e djathta nuk duhet të gjykohen nga këndi i së majtës”, e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Si u takuan për herë parë, Rama-Meta!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.