Protesta e opozitës, policia procedon 15 persona

Pas protestës së 8 qershorit, Policia e Shtetit, mësohet se ka proceduar në gjendje të lirë 15 persona. Këta persona dyshohet se hodhën mjete të forta e piroteknike drejt punonjësve të policisë në protestën që u mbajt dje para Kryeministrisë e Parlamentit. Ndryshe nga protestat e kaluara, këtë herë nuk ka të arrestuar, por vetëm procedime./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Blendi Klosi: Po punojmë për të shfrytëzuar potencialet që ofron vendi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.