Përplasen makinën e policisë në Elbasan, ja provat që nxorën zbuluar autorët!

Më 18 shtator të vitit 2017, makina e policisë në Elbasan u përplas nga një “Audi”. Gjykata e Krimeve të Rënda, ka shqyrtuar sot provat për autorët e dyshuar të kësaj ngjarjeje.

Shenjat e gishtave të gjetura në krahun e pasagjerit në  mjetin tip “Audi” ,përkonin me shenjat e gishtave të shtetasit Enea Bekteshi. Gjithashtu një cigare puro nxori zbuluar autorin Suel Çela, identifikuan këta dy autorë.

LEXO DHE :  ARRSH njofton mbylljen e përkohshme të Bypassit të Fierit, ja shkaku!

Duke komentuar videon, avokatët e të pandehurve pretenduan se qëllimi i drejtuesit të “Audit”, nuk ishte policia dhe se nuk ka pas një përplasje, por fërkim të dy makinave. Ndërkohë prokurori i çështjes, lexoi një sërë provash të tjera, ndërsa seanca u shty për të parë dy video të tjera./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.