Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Pasi u nominua në Grammy, Bebe Rexha ka një mesazh për vajzat shqiptare

Pasi u nominua në Grammy, Bebe Rexha ka një mesazh për vajzat

Bebe Rexha është këngëtare ne origjinë shqiptare, që ka arritur shumë lart në karrierën e saj muzikore jashtë vendit. Së  fundmi ajo është nominuar nga Akademia Muzikore Amerikane Grammy Awards, bashkë me Dua Lipën.

Në një postim në Twitter, Bebe Rexha ka dhënë një mesazh për të gjithë vajzat shqiptare, duke i këshilluar të ndjekin ëndrrat e tyre.

Në statusin e saj, ajo ka nxjerrë një foto me Dua Lipën, dhe shkruan:  “Dy vajza shqiptare u nominuam për dy Grammy. Në zemrën time ne tashmë kemi fituar”.

Për të gjithë vajzat shqiptare dhe vajzat e botës, gjithçka është e mundur, prandaj vazhdoni t’i ndiqni ëndrrat tuaja dhe vazhdoni të thyeni barrierat”.

Kujtojmë se kur Bebe Rexha mori vesh lajmin se ishte nominuar në Grammy nuk e besonte dhe vetëm qante nga gëzimi./E.B-dritare.net

View this post on Instagram

When you find out you’re nominated for best new artist at the Grammys #DreamComeTrue @recordingacademy

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on