Pas tre herë shtyrjesh, ja çfarë vendosi gjykata për Tahirin!

Ka përfunduar seanca gjyqësore te Krimet e Rënda,  për ish ministrin Saimir Tahiri. Gjykata ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar. Seanca e radhës është shtyrë për në shtator, ndërsa në një dalje për mediet Tahiri u shpreh se gjyqi është shtyrë përtej çdo limiti. Pretenca për ish-ministrin pritet të jepet me 10 shtator nga prokuroria.

LEXO DHE :  Ekspertja Zana Guxholli: Nëse i marrim të gjitha lekët e donatorëve, hedhim në erë Shqipërinë!

Edhe shtyrja e sotme është e tepërt, është para gushtit dhe gushti është pushim, mua më duket shumë e tepërt. U shty për shtator kjo histori, por ishin të gjitha kushtet që të behej gjykim i pandërprerë, siç e kërkon Kodi edhe siç duhet. Po zgjatet përtej limitit të vazhdueshëm”, tha ai./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.