Pas fotove, kryeministrit të Kanadasë i del videoja kur tallte njerëzit me ngjyrë

Një ditë pasi kërkoi falje për sjelljen e tij raciste, kryeministrit të Kanadasë, Justin Trudeau  i është publikuar një video tjetër, ku shfaqet i lyer i gjithi me ngjyrë të zezë, shkruan dritare.net

Ai kërkoi falje të mërkurën pasi dolën në dritë fotot e dy episodeve të ngjashme, një kur ishte mësues dhe një tjetër student.

Partia e tij ‘Liberale’ thotë se videoja është origjinale dhe daton nga fillimi i viteve 1990. Këto video janë zbuluar mes fushatës për zgjedhjet e 21 tetorit, ku Trudeau shpreson të fitojë një mandat të dytë.

LEXO DHE :  Thyerja e stolave në Air Albania, Rama: Këta lloj katërkëmbëshash të mbyllen pas hekurave

Videoja u nxor për herë të parë nga Global News. Në video shihet Trudeau me një bluze të bardhë dhe xhinse të grisura.

Fytyra dhe gjymtyrët e tij  janë të mbuluara me make up të zi. Në video shihet i gëzuar, dhe ngre duart në ajër. Bazuar të pamjet, Trudeau duhet të jetë në fillim të të 20-ave.

Videon mund ta shihni duke klikuar këtu!/K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.