Na ndiqni edhe në

Arkiv

Pas Brexit, Boris Johnson, bën dhe exit nga martesa

Pas Brexit, Boris Johnson, bën dhe exit nga martesa

Exit-et duket se nuk kanë të ndalur për keyeministrin e Britanisë së Madhe, Boris Johnson.

Pasi Britania ka dalë nga BE, Johnson tanimë ka nënshkruar edhe divorcin me bashkëshorten e tij, Marina Wheeler.

Prej 27 vitesh të martuar, ҫifti i ka dhënë fund martesës së tyre, nga e cila kanë 4 fëmijë.

Wheeler dhe Johnson janë ndarë, pasi ajo e ka akuzuar bashkëshortin e saj për mashtrim ndaj saj.

Ish-bashkëshortja e Johnson është një avokate e njohur në Britani të  Madhe, dhe ka mbaruar studimet në Kembrixh./ I.M-Dritare.net