Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Pandeli Majko: S'mund të bëjmë marrëveshje me mollë, pjeshkë e ngjala

Pandeli Majko: S'mund të bëjmë marrëveshje me

Gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare, ministri për Diasporën, Pandeli Majko është shprehur se: "Me mollë, pjeshkë, ngjala, hamburger nuk mund të bëjmë marrëveshje."

Ndërsa ka folur për marrëveshjen me Kanadanë, Majko tha se, nuk janë të lehta dhe kanë kosto të madhe, por sipas tij këto marrëveshje kanë rëndësi pasi krijohen hapësira ligjore për mbrojtjen e emigranteve tanë.

 “Unë e mora fjalën për të bërë një koment për këtë marrëveshje me Kanadanë. Nuk janë marrëveshje të lehta, kanë kosto të madhe, por ajo që doja të nënvizoja… kanë një rëndësi sepse krijohen hapësira ligjore për mbrojtjen e emigranteve tanë.

Për sa i takon marrëveshjes, ne fund fare kjo është një histori qe na takon ne, kostot dhe vlerat do ti fitojmë ne.  Për ju është e rëndësishme që çfarëdolloj marrëveshje që do të diskutohet, jashtë kësaj salle, politika është matematikë do vijë në këtë sallë, duhet vota juaj pa votën tuaj nuk ratifikojmë asgjë. Me mollë, pjeshkë, ngjala, hamburger me ca të doni. Zëvendësuesit në sport kanë bërë historinë, këtë nuk e kanë bërë as me batuta, as sharje, por akte dhe lojë të ndershme”, tha Majko./K.C/dritare.net