Pak minuta pas sulmit/ Mjeku nxjerr fotot e papublikuara të 11 shtatorit

Nesër, me 11 shtator, bëhen 18 vite nga sulmet terroriste në zemrën e botës, në Uashington.

Terroristët e Al Kaidës, sulmuan dy kullat binjake që ishin Qendra Tregtare Botërore, ndërsa ky sulm terrorist la pas 2977 viktima dhe 10.0000 të plagosur.

Doktor, Emil Chynn, sot 50 vjeç, ishte ndër të parët që arriti me ekipin e ndihmës së shpejtë në vendin e ngjarjes, ndërsa në këtë 18 vjetor ka publikuar foto pa para më parë.

LEXO DHE :  Ministrja Xhaçka: Komandantit të Forcave të Armatosura nuk mund t’i bëhet grusht shteti

Në fotot shihen momentet e para pas tragjedisë që shokoi botën, dhe padyshim ndryshoi jetën e mijëra amerikëneve, por edhe rrjeshën e politikës botërore./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.