Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Pa u luajtur finalja, Partizani shpallet kampion i Shqipërisë

Pa u luajtur finalja, Partizani shpallet kampion i Shqipërisë

Partizani ka fituar një ndeshje të vështirë kundër Tiranës, me shifter 2-1, dje tanimë matematikisht është kampion i vendit.

Partizani është kampion me 68 pikë, +13 më shumë se Kukësi, 3 javë nga fundi. Nga ana tjetër Tirana, që me fitoret e Luftëtarit dhe Kastriotit, e sheh veten në vendin e 8-të me 40 pikë, vetëm 2 më shumë se krutanët.

Ka qenë Çinari heroi i ndeshjes, që shënoi dy gola, në minutat e 30’ dhe 73’, dhe Greca në minutën e 41’ për Tiranën e vulosën rezultatin.

FT | Partizani-Tirana 2-1

GOL: Çinari 30′, 73′ / Greca 41′/ I.M-Dritare.net