Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Opozita shtyn datën e protestës, ja kur do të zhvillohet!

Opozita shtyn datën e protestës, ja kur do të zhvillohet!

Në protestën e 25 majit, kreu i PD-së Lulzim Basha tha se tubimi i radhës kundër qeverisë Rama do të mbahej në datën 31 maj.

Kjo datë përkon me Natën e Kadrit, një natë e shenjtë për besimtarët myslimanë,  prandaj Partia Demokratike ka njoftuar se data do të ndryshojë dhe protesta shtyhet më 2 qershor, në orën 19:00 përpara Kryeministrisë.

Kujtojmë se dhe çelja e fushatës së PS do të niste me 31 maj, por për shkak të protestës Rama njoftoi dje përmes letrës së dërguar kryedemokratit Lulzim Basha, se do të shtyhej më 1 qershor. /E.B-dritare.net