Ngjela: Rama ka kërkuar të ndryshojë 30 qershorin, nuk e lënë ndërkombëtarët

Avokati Ngjela ka studio e ‘Kjo Javë’, ka bërë një deklaratë të fortë ku thotë se Rama ka kërkuar që të ndryshojë datën e zgjedhjeve.

’30 Qershori është një datë që nuk mund të lëvizë sepse ne jemi anëtar i NATO-s, ndryshimi i asaj date është thirrje për anarki. Rama ka kërkuar të ndryshojë datën. Unë kam një informacion të saktë, Rama ka thënë që edhe mund ta ndryshoj datën. Nuk e di e ka kërkuar tani apo më herët, por di që e ka kërkuar, por ndërkombëtarët nuk janë dakord për ndryshim të datës, sepse fiton anarkia. Çdo gabim ka kosto, ky është koncepti pragmatik. Koston e paguan popullin që nuk hyn në zgjedhje’, u shpreh Ngjela./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Shqiptarët e Ukrainës i ngrenë këngë Edi Ramës. Ja çfarë thotë ajo!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.