Ngatërrimi i himnit kombëtar shqiptar, UEFA nis proces disiplinor ndaj Francës

Incidenti me ngatërrimin e himnit kombëtar shqiptar në ndeshjen Shqipëri-Francë, nuk është pritur mirë nga UEFA, shkruan media franceze L’Equipe. Kështu është hapur procedim disiplinor. Gazeta franceze raporton se dënimi do të bëhet publik me 17 tetor, ku pritet që Franca të gjobitet më 100 mijë euro nga UEFA.

LEXO DHE :  Ulen gjakrat mes Kurtit dhe Mustafës/ Pranë marrëveshjes së shumëpritur

Kujtojmë që himni shqiptar u ngatërrua me atë të Andorrës, në stadiumin “Stade de France”./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.