Nesër mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste, zbardhet agjenda

Ditën e nesërme, në orën 16:00 do të mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste. Sot është zbardhur agjenda, dhe mësohet se punimet do të nisin me fjalën e Kryeministrit Edi Rama, ndërsa pikë e dytë e rendit të ditës është analiza e rezultateve të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit.

Në agjendën e PS është janë përfshirë dhe dy projekt/vendime, me anë të së cilave do të zhvillohen dhe zgjedhjet brenda partisë.

Në Asamble, Partia Socialiste, pritet të  të caktojë dhe kriteret për përzgjedhjen e delegatëve të rinj të kongresit dhe kryetarët e partive në rreth dhe strukturat organizative.

LEXO DHE :  Video/ Rama takohet me Presidenten Ursula von der Leyen

Rendi i ditës së Asamblesë së PS:

  1. Fjala e Kryetarit të PS, Edi RAMA.
  2. Analizë mbi rezultatet e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit 2019.
  3. Shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Vendimit “Për organizimin dhe zhvillimin e zgjedhjeve të përgjithshme në parti”.
  4. Shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit “Për Zgjedhjet e reja të përgjithshme në parti”.
  5. Shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit “Për kriteret përzgjedhëse për delegatet e kongresit, kryetaret e partisë të bashkive, kryetarët e KS të Nj.A dhe kryetaret e OS.
  6. Të ndryshme./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.