Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Nesër Kurti në Tiranë, ja me kë do të zhvillojë takime!

Nesër Kurti në Tiranë, ja me kë do të zhvillojë

Ditën e nesërme, kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti do të vijë në Tiranë. Ai do të zhvillojë një vizitë dy-ditore dhe do të takohet me kryeministrin Edi Rama, Presidentin Ilir Meta, kreun e opozitës Lulzim Basha, kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj si dhe me kreun e parlamentit, Gramoz Ruçi.

Kjo është vizita e parë jashtë vendit e Kurtit, pas marrjes së detyrës si kryeministër./E.B-dritare.net