Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Armë dhe drogë në shtëpi, arrestohet 32-vjeçari në Memaliaj

Armë dhe drogë në shtëpi, arrestohet 32-vjeçari

Policia ka arrestuar një 32-vjeçar me iniciale A. Ç., pasi në shtëpinë e tij janë gjetur armë zjarri dhe drogë.

Policia njofton se gjatë kontrollit fizik dhe në banesë, shërbimet e Policisë i gjetën të riut një i pistoletë “Zastava”, 1 armë gjahu teke, një pushkë sportive (të cilat i mbante pa leje), municion luftarak si dhe 20 doza me kanabis.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjahut dhe sportive”./E.B-dritare.net