Dhuna në protestën para Ministrisë së Arsimit, profesoresha amerikane kundër studentëve

Një grup të rinjsh janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit duke protestuar për arsim cilësor. Protesta e tyre është shoqëruar me dhunë, ku janë ndezur flakadanë dhe janë thyer xhamat e institucionit të Arsimit.

Në protestë ka qenë e pranishme dhe Lory.E.Amy, e cila është profesoreshë e Studimeve Kulturore në Universitetin Georgia Southern në SHBA, ka dalë kundër tyre. Ajo u ka thënë se nuk mund të protestohet për arsimin me dhunë.

LEXO DHE :  Gjithmonë në stil, Tncouture qep çdo veshje të Majlinda Bregut

 “Si mund të jeni kaq budallenj. Kjo është një godinë për arsimim. Nuk është kjo mënyra se si protestohet për edukim”, dëgjohet t’u thotë studentëve anglisht./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.