Në prag tragjedie/ 5-vjeçari shpëton familjen nga zjarri

Një djalë 5-vjeçar, ka shpëtuar 7 anëtarët e tij të familjes bashkë më qenin, nga flakët që kishin përfshirë shtëpinë. Ngjarja ka ndodhur në Gjeorgji.

Ai i zgjua në mesnatë, kur flakët dhe tymi kishin pushtuar shtëpinë, ndërsa bashkë me motrën e tij 2-vjeçare, dolën nga e vetmja rrugë: një dritare e hapur.

Por ai nuk u ndal këtu. U rikthye brenda për të marrë qenin e më pas vrapoi në shtëpinë e xhaxhait ngjitur, për të dhënë alarmin se 5 anëtarët e tjerë të familjes ndodheshin brenda. Të gjithë shpëtuan shëndoshë e mirë, me plagë të lehta.

LEXO DHE :  Tërmeti/ Ja shuma që dhuron SHBA për Shqipërinë!

Noah Woods do të marrë një çmim, për këtë guxim të rrallë nga një fëmijë./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.