Na ndiqni edhe në

Moti

Erë e fortë dhe temperatura të larta/ Ja moti për sot!

Erë e fortë dhe temperatura të larta/ Ja moti për sot!

Vendi dot do të mbizotërohet nga vranësirat, të cilat herë pas here do të sjellin reshje shiu lokale. Temperaturat e ajrit, do të pësojnë një ulje të lehtë në mëngjes, ndërsa gjatë ditës do të mbeten konstante, duke u luhatur në vlerat, nga 16 deri në 36 gradë celsius. Era në det do të jetë e fortë, duke krijuar dallgëzim 4 ballë./L.F-dritare.net