Mos e hidhni Coca Colan e skaduar, përdoreni për kopshtin

Coca cola është shumë e dobishme për kopshtin. Zakonisht shumë familje kanë një shishe coca cola në frigorifer, apo diku në dollap, qoftë për një party, ose se e pinë shumë vetë.

 

Për fat të keq, kjo pije nuk pihet më, nëse hapet njëherë edhe lihet për ca kohë.

Nëse ajo ka skaduar, ju nuk keni pse e hidhni. Dritare.net ju sugjeron ta përdorni për kopshtin tuaj.

Rezultate imazhesh për coca cola dhe kopshti

 

Shumë njerëz duan të kenë një kopsht të pastër dhe pa mbeturina, ose kafshë bezdisëse. Kërmijtë, mund të jenë me të vërtetë një shqetësim i madh për këta njerëz. Ata prishin çdo gjë, gjethet i hanë, madje edhe ngordhin në kopsht. Kjo di t’i prishte bukurinë kopshtit tuaj. Nëse doni t’i largoni, më mirë përdorni coca cola.

LEXO DHE :  Evakuohet familja në Picallë, Manastirliu: Ndihma të menjëhershme për familjet e rrezikuara!

Rezultate imazhesh për kermij

Coca cola mund të përdoret edhe si pesticid, për të vrarë milingonat, grerëzat dhe mushkonjat.

 

Rezultate imazhesh për coca cola dhe kopshti

Sigurisht, edhe nëse karriget në kopshtin tuaj kanë zënë ndryshk, dritare.net ju sugjeron të merrni një leckë dhe coca cola, për t’i pastruar./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.