Mjekja vdes nga i njëjti kancer që studioi gjithë jetën

Për ironi të fatit, një doktoreshë ka vdekur nga i njëjti lloj kanceri i lëkurës, që e studioi gjithë jetën.

Ekspertja e melanomës, Dr.Sharon Hutchison ka punuar si studiuese në një universitet në Inverness të Skocisë.

Por në janar të vitit të kaluar ajo vetë u diagnostikua me kancer të lëkurës, pasi pa një nishan në qafë, shkruan dritare.net

Dr.Hutchison iu nënshtrua trajtimit, por vdiq javën e kaluar në spital vetëm një vit pasi u mor vesh se ajo kishte formën agresive të melanomës.

LEXO DHE :  Me Skënderbeun, një dorë muhabet, në Vjenë

Mjekja ka punuar me shumë universitete, është marrë me shumë studime dhe ka trajtuar shumë pacientë me kancer të melanomës. Por ja që fati deshi, që edhe ajo vetë të vdiste nga i njëjti kanceri që studioi gjithë jetën e saj./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.