Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mbi 75 mijë të prekur/Të rejat e fundit nga koronavirus!

Mbi 75 mijë të prekur/Të rejat e fundit nga koronavirus!

Numri i viktimave vazhdon të rritet si pasojë e koronavirus. Janë shënuar 2236 të vdekur, dhe më shumë se 75 mijë persona të prekur në të gjithë botën. Virusi është përhapur gjithashtu në të gjithë globin duke shënuar më shumë se 1.000 raste dhe disa viktima në Azisë, në Evropë, SHBA dhe Afrikë.

Koreja e Jugut tani është vendi më i prekur pas Kinës dhe më shumë se 600 të infektuar. Në Kinë, , janë shënuar edhe 118 viktima të tjera vetëm ditën e kaluar. Ndërsa sa i përket vaksinës kundër këtij virusi, ende nuk ka asnjë të re./L.F-ditare.net