Atentati/ Lleshaj: Nuk dihet nëse Ndoj, është goditur për shkak të detyrës, apo si individ

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i ftuar në “Opinion” ka thënë se krimi po goditet në çdo pjesë të Shqipërisë.

“Grupet kriminale janë goditur kudo. Në çdo qytet: Tiranë, Vlorë, Shkodër, kudo!”, theksoi ministri i brendshëm .

Sa i përket atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoj, ministri tha se nuk dinte shumë detaje për këtë ngjarje pasi nuk ishte drejtues policie, ndërsa shtoi se nuk dihej nësë prokurori ishte goditur për shkak të detyrës, apo si individ.

LEXO DHE :  Ide kreative si të dekoroni pemën dhe shtëpinë, për Krishtlindje

“Ne ende nuk e dimë, sepse këtë do ta dijë prokuroria kur të konkludojë, nëse është goditur si prokuror apo si individ. Ka një lajm shumë të madh, fakti që policia e shtetit arriti në një kohë rekord që identifikojë një nga autorët e këtij krimit me prova të pakundërshtueshme”, tha Lleshaj./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

2 KOMENTET

  1. Minister Lleshi. Te mbyte qulli.
    Detyra jote eshte te mbrosh vendin nga krimi, jo te komentosh apo paragjykosh.
    Nuk i shpeton dot politizimit, publicitetit per ndonje post ne te ardhmen.
    Je nje juader ushtarak more djal. Ushtaraket ne US jane politikanet me te paster dhe te pa anshem

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.