Liverpul rrezikon Ligën e Kampionëve

Liverpuli dhe Sauthampton kanë arritur barazimin në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 36 të Premier Ligës angleze, çfarë bën që Liverpul të mbetet në vendin e 3-të dhe të rrezikojë kështu kalimin në Ligën e Kampionëve.

Ekipi i Liverpulit ka 70 pikë në tabelë, një më shumë se Manchester City që ka një takim më pak të zhvilluar. Maester Unitedi është i pesti në tabelë me pesë pikë më pak se Liverpuli, por me dy ndeshje më pak të zhvilluara. Tri ndeshje më pak të zhvilluara i ka Arsenali, që ka 10 pikë më pak se Liverpuli./ dritare.net

LEXO DHE :  Konferenca e Donatorëve/ Komisioneri Varhelyi: Folëm për reformat dhe solidaritetin për tërmetin

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.