Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Liderët botërorë bëjnë thashetheme për Trump, në Samitin e Natos

Liderët botërorë bëjnë thashetheme për Trump,

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë, Emmanuel Macron presidenti i Francës,  dhe Justin Trudeau kryeministri i Kanadasë, kanë diskutuar për temat e nxehta në lidhje me presidentin amerikan Donald Trump, në takimin e mbajtur në Pallatin Mbretëror, për Samitin e Natos.

Mediat e huaja raportojnë se  biseda e zhvilluar mes tre liderëve botërorë, ka të bëjë mes vonesën e presidentit francez në Samitin e Londrës, po kështu edhe për konferencat e Trumpt, me median ditën e martë.

Në konferencë presidenti amerikan, akuzoi Macron se po përpiqej të shkëputej nga Nato./L.F-dritare.net