Liderët botërorë bëjnë thashetheme për Trump, në Samitin e Natos

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë, Emmanuel Macron presidenti i Francës,  dhe Justin Trudeau kryeministri i Kanadasë, kanë diskutuar për temat e nxehta në lidhje me presidentin amerikan Donald Trump, në takimin e mbajtur në Pallatin Mbretëror, për Samitin e Natos.

Mediat e huaja raportojnë se  biseda e zhvilluar mes tre liderëve botërorë, ka të bëjë mes vonesën e presidentit francez në Samitin e Londrës, po kështu edhe për konferencat e Trumpt, me median ditën e martë.

LEXO DHE :  Sot afati i fundit/ Ja tre kandidatët e deritanishëm për drjetimin e SPAK!

Në konferencë presidenti amerikan, akuzoi Macron se po përpiqej të shkëputej nga Nato./L.F-dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.