Lanë mandatet për bashkitë, PS zëvendëson 4 deputetët, hyn në Parlament kreu i FRESSH

KQZ ju ka dhënë mandatin katër kandidatëve nga listat e PS, të cilët zëvendësojnë deputetët që u larguan nga Parlamenti për të garuar për kryetarë bashkie në zgjedhjet lokale të qershorit.

4 deputetët e rinj të PS do të betohen nesër në kuvend dhe ata janë: Kryetari i FRESSH, Eljo Hysko, i cili mori mandatin e Rakip Sulit që kandidon për bashkinë e Kamëzs, Adriana Jaku zë vendin e Pjerin Ndreut që kandidon në Lezhë, Florenc Spaho zëvendëson Nuri Belbën, i cili kandidon në Prrenjas dhe Ardit Konomi futet do futet në Kuvend në vend Ilir Xhakollit që do të garojë për Pogradecin./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Mëngjesi me shi, por ja si do të jetë moti përgjatë ditës!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.