Lanë mandatet për bashkitë, PS zëvendëson 4 deputetët, hyn në Parlament kreu i FRESSH

KQZ ju ka dhënë mandatin katër kandidatëve nga listat e PS, të cilët zëvendësojnë deputetët që u larguan nga Parlamenti për të garuar për kryetarë bashkie në zgjedhjet lokale të qershorit.

4 deputetët e rinj të PS do të betohen nesër në kuvend dhe ata janë: Kryetari i FRESSH, Eljo Hysko, i cili mori mandatin e Rakip Sulit që kandidon për bashkinë e Kamëzs, Adriana Jaku zë vendin e Pjerin Ndreut që kandidon në Lezhë, Florenc Spaho zëvendëson Nuri Belbën, i cili kandidon në Prrenjas dhe Ardit Konomi futet do futet në Kuvend në vend Ilir Xhakollit që do të garojë për Pogradecin./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Video/ Minatorët e Bulqizës në protestë: Rrofshin minatorët, poshtë diktatorët!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.