Lajmi që po shokon shqiptarët për tërmetin shkatërrues, Rama: Qetësohuni, nuk është e vërtetë!

Në rrjetet sociale, po qarkullon me shpejtësi të madhe një lajm që në orën 23:30 do të ketë një tërmet të shkallës 6, që do të ishte fatal për vendin tonë.

Qytetarët në rrethet e Tiranës, Durrësit, dhe Elbasanit janë në panik, pasi edhe nga media të shumta ka pasur paralajmërime të këtij tërmeti.

LEXO DHE :  Harry: Unë dhe William i kemi rrugët e ndryshme!

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në facebook, duke qetësuar situatën e duke thënë se ai është një lajm i rremë.

“KY ESHTE NJE FAKENEËS KRIMINAL PER TE PERHAPUR PANIK DHE ÇDO IDIOT QE SHKRUAN PER PARASHIKIME TERMETESH THJESHT DUHET NEVERITUR😡”-shkruan Rama./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.