Na ndiqni edhe në

Kuzhinë

Receta/ Vezë me gjizë, e shpejtë dhe plot shije!

Receta/ Vezë me gjizë, e shpejtë dhe plot shije!

Receta e rekomanduar për mëngjesin e sotëm është vezë me gjizë, tigania e shijshme si nga duart e nënave.

Kjo pjatë ka qenë traditë e mëngjeseve në çdo tryezë shqiptare, si dhe ka plot vlera ushqyese duke i ofruar trupit forcë dhe energji përgjatë gjithë ditës.

Përbërësit:

· 4 kokrra vezë

· Vaj ulliri ose gjalpë

· 5-6 lugë gjizë Kripë

· Piper

Përgatitja:

Si fillim rrahim vezët dhe më pas në një tigan hedhim vaj ose gjalpë dhe e lëmë të nxehet pak. Më pas shtojmë gjizën, ku do të shtojmë edhe vezët. Mos harroni të shtoni kripë dhe piper, si dhe e lëmë masën të skuqet pak dhe më pas e servirim në pjata./M.K-dritare.net